– Angajare Junior Web Designer –

Locatie: Bucuresti – birou

Ești pasionat de design web și vrei să aduci la viață proiecte din domenii variate? Suntem în căutarea unei persoane organizate, atente la detalii și creative pentru a se alătura echipei noastre dinamice ca Junior Web Designer. Dacă ești gata să îți dezvolți abilitățile și să contribui la creșterea vizibilității online a partenerilor noștri, vrem să te cunoaștem!

Candidatul Ideal

Pentru noi, candidatul ideal:

  • este o persoană organizată și atentă la detalii
  • este o persoană flexibilă și care se poate descurca in orice situatie
  • are o atitudine orientata spre client, manifestata intr-o maniera politicoasa, profesionista si capacitatea de a gasi rapid solutii
  • are o bună capacitate de coordonare și de a realiza multiple sarcini

Descrierea jobului

Principalele responsabilități ale job-ului vizează:

  • Dezvoltare site-uri de prezentare
  • Dezvoltare magazine de comert electronic
  • Mentenanta si administrare proiecte deja existente
  • Optimizarea paginilor web existente
  • Suport tehnic pentru proiectele dezvoltate
  • Optimizare site-uri web pentru motoarele de cautare
  • Implementare scripturi de tracking pentru campanii de promovare online
  • Acordare de suport pentru echipa de vanzari prin analizarea cerintelor si oferirea de cotatii de efort
  • Contribuție activă la eforturile echipei de a livra proiecte de calitate.

Cerințe job:

  • Cunoștințe de WordPress și WooCommerce
  • Experiența cu Magento, PrestaShop, CS Cart constituie un avantaj
  • Abilități de organizare, rezolvare de probleme, creativitate și muncă în echipă
  • Cunoștințe de front-end și Responsive Web Design
  • Experiență în Graphic Design și înțelegerea influenței designului asupra UX
  • Portofoliu care să reflecte abilitățile tale în web design
  • Studii medii sau superioare în domeniu; experiența în domeniu constituie un avantaj
  • Cunoștințe de limba engleză

Beneficii:

  • creșteri salariale în funcție de performanță
  • tichete de masa si tichete cadou
  • asigurare medicala in sistem privat
  • bonusuri și prime în funcție de performanță
  • decontare transport
  • cafea si apa la discretie
  • lucru într-un mediu plăcut

Program de lucru: 8 ore (9-17) de Luni pana Vineri + pauza de masa
Locația job-ului: sector 2, Bucuresti

Aplica pentru postul de Junior Web Designer completand formularul de mai jos